logo

Yükleniyor

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Klima Sistemleri

İnsanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bu aralık “Konfor Bölgesi” olarak tanımlanmıştır. Sıcaklığın gereğinden fazla veya az olmasının rahatsız edici olduğu açıktır. Nem düzeyinin az olmasının boğaz kuruluğu, gözlerde yanma gibi rahatsızlıklara yol açmasının yanında, fazla nem de terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku isteğine neden olur. Ayrıca ortamın havası temiz ve taze olmalıdır, toz, duman, polen ve diğer zararlı maddelerin filtre edilmesi ve insanın fark etmeyeceği hızda ama temiz havayı getirip kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımı gereklidir. İşte tam bu sırada, klima devreye girmektedir.

VRF SİSTEMLER HAKKINDA

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur. VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen gösterir ve enerji tasarrufu sağlar.

Klimadaki gelişim bunun ile de kalmamış, teknoloji bize merkezi klima sistemlerini sunmuştur. Bu sistemler VRV / F ( Değişken Soğutucu Akışkan Debili ) Klima olarak adlandırılırlar. Amaçları ise birbirinden bağımsız, birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacının olduğu ve gereken yükün sürekli değiştiği yapılarda, otel, hastane, rezidans, ev, ofis, mağaza, fabrikalarda kullanılmaktadır.

VRF Klima Sistemleri maksimum düzeyde verim, tasarruf, konfor ve kalite sağlamaktadır. Bunun en temel sebebi ise birden fazla iç ünitenin aynı dış üniteye bağlı olması ve iç ünitelerin her birinin ayrı kontrol edilebilmesidir. Sistem, kullanıma ve ihtiyaca göre gerekli gücü ve harcanacak enerjiyi ayarlayarak; muhteşem bir balans yakalamakta ve bizlere üst düzey bir klima sistemi sunmaktadır.

Tüm bu bilgilerin ışığında insanlar için daha konforlu, sağlıklı, havadar - ferah ortam sunabilmek için 2000 yılında ticari ve faali hayatına klima teknik servisi olarak başlayan firmamız ALTINDAĞ Mühendislik, bugün geldiği noktada sayısız klima projesine imzasını atmış, VRF Klima Sistemleri alanında tamamen uzmanlaşmıştır.

ALTINDAĞ Mühendislik tüm bu uzun ticari ve faali hayatı boyunca edindiği birikim, tecrübe, teknik - mekanik bilgi, alanında uzman mühendis ve montaj ekibi ile birlikte tüm klima sistemlerinin projelendirme ve uygulamasını yapmakta, müşterilerine ömür boyu servis sağlamaktadır.

Aklınıza Takılan Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin