logo

Yükleniyor

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Havalandırma Sistemleri

HAVALANDIRMANIN ÖNEMI VE GEREKLILIĞI

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte havalandırma sistemlerinin önemi artmıştır. Bunun en temel sebebi ise sanayinin gelişmesi, yüksek yapıların inşa edilmesi ve insanların toplu olarak bulunduğu mekânların artmasıdır. Bu kalabalık ve kapalı alanlarda, ya da endüstriyel ortamlarda, insan sağlığı için kirli havanın sürekli temizlenmesi gerekmektedir.

KALITELI BIR HAVALANDIRMA SISTEMININ FORMÜLÜ

Projelendirme yapılmadan önce, havalandırma sisteminin uygulanacağı işletmede gerekli hesaplar ve ölçümler yapılmalı. Bu hesaplamalar sonucunda ortam için yeterli kapasite belirlenmelidir. Belirlenen kapasite ve elde edilen hesaplamalar eşliğinde projelendirme yapılmalıdır. Projelendirme sırasında, kullanılacak olan cihaz, kanal boyutları, kanal uzunlukları, kullanılacak olan menfez adeti gibi hususlar doğru belirlenmeli, proje üzerinde titizlik ile çalışılmalıdır. Tüm bu aşamalardan sonra projeye göre mekanik uygulama yapılmalıdır.

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek ve ortamı daha havadar bir hale getirmek için uygulanan sisteme havalandırma sistemi denir. Havalandırma sistemlerinin çalışma prensibi oldukça basittir. Ortamdaki kirli hava, emiş fan cihazları ve cihazlara bağlı havalandırma kanallarında bulunan menfezlerden emilerek ortam temizlenir. Taze hava için de sistem aynen uygulanarak, ortama dışarıdan fan yardımı ile taze hava üflenir. Doğru bir sistem ile ortam çok daha havadar hale getirilir.

Nüfusun artması ve sosyal yaşamın kalabalıklaşması havalandırma sistemlerini hastane, okul, restoran, kafe, mağaza, fabrika, ofis, AVM gibi tüm işletmelerde zorunlu hale gelmiştir. Bunun temel sebebi ise kapalı ortamlardaki havasızlığın, karbondioksitin insanlar üzerinde oluşturduğu yorgunluk ve sağlığa verdiği zarardır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte havalandırma sistemleri daha tasarruflu, daha verimli ve tam performanslı olarak evrilmiş, kapalı ortamlar için sağlıklı, konforlu ve yaşam standartlarını oldukça yükseltmiştir.​

İnsan yaşamı için son derece önemli olan havalandırma sistemlerinin projelendirmesini ve uygulamasını gerçekleştiren Altındağ Mühendislik, yüzlerce projenin altına imzasını atmış ve onlarca memnun müşteri edinmiştir. Eğer siz de işletmelerinizde son derece tasarruflu, verimli ve üstün kaliteli havalandırma sistemine sahip olmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.İşletmenizi görelim, mühendis ekibimiz ile birlikte gerekli hesaplamaları ve ölçümleri yaptıktan sonra bedelsiz olarak sizlere bir proje sunalım.

Aklınıza Takılan Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin